Võistlusest

Rotax MAX Challenge Grand Finals sai alguse 2000. aastal "mänguväljakuna" ambitsioonikatele kardisõitjatele. Tänaseks päevaks on võistlus kujunenud mainekaimaks kardiürituseks maailmas. Grand Finals on absoluutne kardihooaja tipphetk, kus osalevad sõitjad erinevatest riikidest ja kontinentidelt, et selgitada parim endi hulgast.

Rotax MAX Challenge Grand Finals'i kontseptsioon, millel on ka CIK/FIA toetus, on väga atraktiivne. Tegemist on maailma kõrgeimal tasemel oleva kardivõistlusega, mis on korraldatud BRP-Powertrain ja tema edasimüüjate poolt. Ainsad mootorid, mis on lubatud, on Rotax mootorid, mis on eelnevalt kontrollitud ja plommitud, et luua kõigile võsitlejatele võrdsed tingimused. Võistlusreeglid ja tehnilised tingimused on samuti määratletud BRP-Powrtrain poolt. Igal aastal enam kui 270 sõitjat 60 riigist üle maailma võtab osa Rotax MAX Challenge Grand Finals' st, mis on tõeline maailmavõistluste sõit.

Hooaja jooksul, volitatud BRP-Rotax  edasimüüjad korraldavad riiklikke ja rahvusvahelisi võistlusi üle maailma. Rotax MAX Challenge parimad sõitjad kvalifitseeruvad iga-aastasele Grand Finals lõppvõistlusele. Kasutatavad mootorid on plommitud.  Muudatused on rangelt keelatud.
Eelmine, kuuetkümnes Rotax MAX Challenge Grand Finals, toimus 8-14ndal novembril Portimao’s Karting International Algarve kardirajal Portugalis, kus võisteldi klassides: Rotax MicroMax, Rotax MiniMax, Rotax Junior Max, Rotax Senior Max, Rotax DD2 ja Rotax DD2 Masters.  

Sel aastal, seitsmeteistkümnes Rotax Max Challenge leiab aset Circuito Internazionale di Napoli Sarnos, Itaalias 15-22. Novembril.

 

Otseülekanne

 

 

JoomSpirit